Cenker ÇetinCenker Çetin

Merhaba ben Cenker Çetin. 1984 yılında İstanbul’da doğdum. 2000 yılından itibaren aktif olarak iş hayatındayım. Şu anda Anadolu Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünü okumaktayım. Akademik hedefim öncelikli olarak Boğaziçi Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Yüksek Lisans programını tamamlamak ardından da aynı bölümün Doktora eğitimini tamamlayarak Türkiye’deki “Ph.D. Program in Management Information Systems” ünvanını almış sayılı kişiden biri olmak.

Tüm iş hayatım boyunca çok farklı kurum ve şirketlerde, keyifli projelerde, mükemmel insanlarla çalıştım. Çok seyahat ettim, onlarca farklı şehirden ve ülkeden, bambaşka kültürlerden çok değerli insanlar tanıdım. Her birinden hayata ve yaşama dair çok şey öğrendim, öğrenmeye de devam ediyorum.

Şu anda Cisco ‘da High Touch Operations Manager olarak görev almakta ve aynı zamanda Serbest (freelance) olarak bilgi teknolojileri alanında danışmanlık vermekteyim. Klasik insan kaynakları sorularının cevabı olan “5 sene sonra kendinizi nerede görüyorsunuz” sorusunun cevabı ise bende yanıtı olmayan bir soru olarak devam etmekte ve görev aldığım pozsiyonda iyi bir yönetici olmak adına her gün kendimi geliştirmeye devam etmekteyim.

Hedefim yılların vermiş olduğu birikim, eğitim ve araştırma sonucunda geliştirmiş olduğum iş modelleri ile büyük kurumlara yönelik projeler geliştirebilmek ve halen daha üzerinde çalışmakta olduğum fikirler ile geleceğimizi daha kolay ve yaşanabilir hale getirmek için oluşturmaya çalıştığım projeleri gerçekliğe dönüştürmek.

Seyahat etmekten, dostlarımla kaliteli zaman geçirmekten, kafa yormaya değecek yeni insanlar tanımaktan, bir şeyler üretmekten, yemekten, müzikten,  fotoğraf çekmekten, yeni şeyler öğrenmekten; özetle kendime heyecan veren herhangi bir şeyle ilgilenmekten büyük keyif alıyorum.

Sonuç Olarak

Bu siteyi 2006 yılında yazdığım birkaç makaleyi paylaşmak için açmıştım. Sitenin haftada birkaç kişi tarafından ziyaret edildiği zamanda ki heyecanımı hatırlıyorum. Son 3 yıl içerisinde 69 ülkeden 150.000’i aşkın ziyaretçi aldığını ve günde 150 kez in üzerinde ziyaret edildiğini gördüğünde önce inanamadım, sonra sitenin 9ncu yılında bir güncelleme yapmanın zamanı geldiğini düşündüm..

İlginizi çekebilecek birşeyler bulabilmeniz dileğiyle. Keyifli seyirler…

Cenker Çetin